Pastatų statyba

Gyvenamųjų ir komercinės paskirties pastatų ir statinių statybos darbai. Privačių ir daugiabučių namų statyba.
pastatų statyba

Gyvenamųjų ir komercinės paskirties pastatų ir statinių statyba

Nuo ko pradėti statyti namą? O gi nuo vizijos – kokio namo norite. Kiek aukštų? Kiek kambarių ir t.t. Toliau, žinoma, sklypas. Būtina išsiaiškinti, ar tikrai tame sklype galima statytis namą, ar žemės paskirtis yra namų valda.

Verta pasidomėti ir teritorijų planavimo dokumentais, nes taip galėsite sužinoti ar ne planuojama tiesti naujų kelių, ar lengvai prieinamos komunikacijos ir t.t. Tada reikia gauti leidimus namo statybai. Jeigu dokumentus tvarkysite patys, turint tinkamą vietą statyti galėsite kreiptis į savivaldybę ir prašyti išduoti projektavimo sąlygų sąvadą. Jame bus nurodytos visos sąlygos, kurių privaloma laikytis projektuojant namą. Šie darbai gali trukti vieną ar du mėnesius, o mieste – iki pusės metų. Gavus sąvadą jau reikėtų ieškotis projektavimo įmonės, architekto. Nors galima elgtis ir priešingai – patikėti rūpintis sąlygų sąvadu pasirinktai įmonei. Verčiau visus darbus yra patikėti įmonei, turinčiai didelę patirtį namų statyboje.

Toje vietoje, kur stovės namas, privaloma atlikti grunto tyrimą. Taip pat reikia suderinti galimybes su elektros tinklais. Turint kadastro pažymą, kurioje nurodyta, kad sklypas – namų valdos paskirties, kitų žemės savininkų leidimą statyti, sklypo topografinę nuotrauką, grunto geologinį tyrimą, žemės ribų planą arba gretimų sklypų savininkų sutikimą dėl statybų, galima pradėti projektavimo darbus. Pigiausia yra pirkti standartinį projektą. Tačiau, kaip sako specialistai, projektui taupyti tikrai neverta. Blogiausia tai, kad savininkai, taupydami namų statybos metu dažnai nuklysta nuo projekto. Geras projektas gali sudaryti apie 10-30 proc. visų į statinį investuojamų lėšų, tačiau Lietuvoje jis dažniausiai kainuoja tik 2-5 proc. Statybos metu imamasi įvairiausių pakeitimų, pridaroma klaidų. Todėl geriausia, kad visus darbus vykdytų pastatų ir statinių statyba užsiimanti įmonė.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą statybos darbų vykdytoją. Visi anksčiau minėti dokumentai, namo ir tinklų projektas suderinamas su Miesto plėtros departamento taryba. Gaunamas statybų leidimas. Apskaičiuojama statybos sąmata, pradedami statybos darbai. Tie, kurie pasistatė ar baigia statyti nuosavą namą ar kokį kitą statinį, turi nepamiršti, kad reikia jį kuo greičiau įregistruoti, kitaip gali tekti mokėti baudą.

Visi statiniai, atlikus statinių statybos užbaigimo darbus turi būti ne vėliau, kaip per 3 mėnesius įregistruoti Nekilnojamo turto registre. Pastatų statyboje priduodant statinį galimi nedideli nukrypimai; inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų matmenų iki 5 proc., pastatų ir inžinerinių statinių aukščio iki 0,2 metro. Pastatų statybos specialistai sako, kad mažiau priekaištų gali pareikšti naujų statybų statiniams ir namams, nes šildymo sistemas, elektros instaliaciją montuoja tik licencijuotos, pastatų ir statinių statyboje didelę patirtį turinčios įmonės. Reikia nepamiršti, kad už netinkamo naudoti statinio eksploatavimą gresia gana didelės baudos: fiziniam asmeniui – nuo 144 iki 1448 eurų, juridiniam – nuo  1448 iki 7240 eurų.

„BUDEKOS statyba“ teikia visas statybos ir projektavimo paslaugas: pastatų statyba, namu statyba bei statinių statyba, kotedžų statyba, projektavimas.

Ieškote profesionalų, kurie suprojektuotų ir pastatytų Jūsų svajonių namą?

Account details will be confirmed via email.