Pastatų remontas

Atliekame kapitalinį pastatų remontą, vidaus ir fasado remonto ir apdailos darbus. Pastatų apšiltinimas.
Pastatų ir statinių remontas

Pastatų ir statinių remontas

Pastatų ir statinių remontas – tai jų pokyčių, jų atkūrimo ir pagerinimo procesas, kai atkuriamos pradinės charakteristikos. Pastatų remonto metu vykdomi šie darbai: apdailos darbai, dažymas, tapetavimas, siūlių uždengimas, santechnikos ir elektromontažiniai darbai. Taip pat atliekami ir kiti remonto darbai: naujų elementų – durų, langų –įstatymas, elektros instaliacijos keitimas, vandentiekio vamzdžių atnaujinimas ir kiti darbai. Kol remontuojamas pastatų fasadas, būna sumontuotas taip vadinamas pastato falšfasadas. Pastatų ir statinių remontas gali būti:

  • Kapitalinis – tai esminių darbų kompleksas. Atliekami apdailos darbai, santechnikos, elektromontažiniai darbai. Kapitalinį remontą galima prilyginti kai kurių pastato ar statinio dalių rekonstrukcijai.
  • Kosmetinis remontas – ne tokie žymūs darbai, pvz. tapetavimas, langų rėmų dažymas ir kt.
  • Euroremontas – interjero apdaila, naudojant modernias technologijas ir medžiagas pagal Vakarų Europos stilių.
  • Komunikacijų remontas – tai tokie remonto darbai, kaip santechnikos vamzdžių ar elektros laidų keitimas.
Remonto darbai atliekamas tokia eiga:

Apdailos tipai atlioekant pastato remontą

Atliekant pastatų remontą, vykdomi tokie apdailos darbai kaip pastatų apdaila, kuri gali būti išorinė pastatų apdaila ir vidinė pastatų apdaila. Išorinė apdaila tai yra pastatų fasadų apdaila. Fasadas gali būti tiek pagrindinis, tiek šoninis, tiek galinis; taip pat išskiriami gatvės ir kiemo fasadai, kurie gali būti mūriniai, mediniai ir kombinuoti. Dabar netgi yra jau ir molinių fasadų. Jų apdailai gali būti naudojamos cementinės fasado plokštės, keraminės fasado plytelės, plastikinės fasado dailylentės, cementinės dailylentės. Šiuo metu tarp statybos ir apdailos technologijų pirmauja naujas lauko pastatų apdailos ir sienų šiltinimo bei apsaugos metodas, vadinamasis „šlapias“ fasadas. Kalkių mišinius, kurie anksčiau neturėjo realių konkurentų fasadų apdailos srityje, dabar visur keičia neventiliuojamųjų fasadų sistemos. Statybininkai neventiliuojamuosius fasadus vadina „šlapiais“, arba nekontaktiniais. Šlapieji fasadai yra pigesni nei ventiliuojamieji, nes dažymas arba tinkavimas — tai vieni iš ekonomiškiausių pastatų apdailos būdų.

Remontuojami ne tik individualūs namai, bet ir viešieji pastatai. Lietuvoje viešųjų pastatų statyba aktyviausiai vyko 1961-1990 metais, kai vyravo plytinių ir stambiaplokščių namų statyba. Tie visi pastatai atitiko to meto statybos reikalavimus, tačiau dabar šie reikalavimai yra daug griežtesni. Todėl, Vyriausybės patvirtintoje viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimo programoje iki 2020 metų numatyta atnaujinti 700 000 kv. m. viešojo sektoriaus pastatų ploto, atnaujintiems pastatams pasiekiant ne mažesnę kaip C pastato energinio naudingumo klasę. Planuojama, kad renovacijai pastatai bus atrenkami pagal didžiausias suvartojamos energijos sąnaudas.

Reikia daugiau informacijos?

Account details will be confirmed via email.